موزاییک باغ

موزاییک باغ

موزاییک باغ 715 262 موزاییک | Aland mosaic

موزاییک برای محیط های خارجی

استفاده از موزاییک در باغ فواید و مزایایی گوناگونی دارد که صاحبان باغها با درک این مزایا و منافع نسبت به کاربرد موزاییک در باغ ها اقدام می کنند.

رضایت این گروه از بکارگیری موزاییک در باغ ها باعث شده که تولیدکنندگان موزاییک توجه خاصی به موزاییک های قابل استفاده در باغ نمایند.

باستان و باغ

در عهد باستان بویژه دوران هخامنشی، باغ یکی از نشانه های نجیب زادگی اشراف ایرانی آن زمان بوده است.هر نجیب زاده ی پارسی، باغی بزرگ و مخصوص به خود داشته است.این میراث گرانبها در خون ایرانیان نهادینه شد و نسل به نسل ادامه پیدا کرد.بدون تردید باغ های امروزی ایرانی را که در زیبایی و چشم نوازی کم نظیر و حتی بی نظیر هستند را می توان میراثی بر جامانده از عهد باستان ایران دانست.

 

"<yoastmark

امروزه بسیاری از گردشگران خارجی صرفاً با هدف تماشا وگشت و گذار در باغ های ایرانی و تماشای بی واسطۀ نوع معماری و ترکیب بندی این باغ ها به ایران سفر می کنند.

 

هنر طراحی و ترکیب عناصر مختلف موجود در یک باغ، از درخت و گل ها گرفته تا ساختمان و سنگ های مورد استفاده در نقاط مختلف بیرونی باغ، به این باغ ها موجودیت و حیاتی فرازمینی می دهد.

 

امروزه با گسترش و پیشرفت مصالح مورد استفاده، می توان از ترکیب این هنر ذاتی ایرانی در طراحی و معماری با ادغام با مصالح ساختمانی زیبا و متنوع بهره برد.

در بعضی مواقع از موزاییک و کفپوش به عنوان دیزاین و زیبایی فضا نیز استفاده میکنن که بسیار کار آمد است و باعث میشود فضا دلنشین بشود .

موزاییک باغ و جلوگری بیشتر

 

موزاییک یکی از مصالحی است که با تنوع در شکل و اندازه، کاملاً از پتانسیل استفاده در باغ به اشکال گوناگون برخوردار است.

شما با توجه به مساحت باغ، یا مساحت آن قسمتی که می خواهید در آن از موزائیک بهره ببرید، می توانید نوع موزاییک باغ مورد نظر را تعیین کنید.

 

همچنین با توجه به نوع محوطه ای که در آن از موزاییک استفاده می کنید (محوطه ای آفتاب گیر یا سایه دار) و البته نوع منطقه ای که باغ شما در آن قرار دارد می توانید دست به انتخاب بزنید.

 

موزاییک پلیمری

 

به عنوان مثال موزاییک پلیمری، به خاطر مقاومت بالا گزینه ای مناسب برای استفاده در حیاط باغ هایی است که در مناطق سردسیری واقع شده اند.

از دیگر خصوصیات این نوع موزاییک، قابلیت جذب پائین آب، مقاومت در برابر فشار بالا، فرسایش کمتر و البته وزن مناسب است.

 

موزاییک شسته

 

علاوه بر این، موزاییک شسته (واش بتن) که در حال حاضر استفاده از آن در باغ ها به دلیل زیبایی و ویژگی های فیزیکی بسیار متداول شده است،

به دلیل شکل ظاهری منحصر به فرد، قابلیت ادغام و ترکیبی کم نظیر با دیگر عناصر موجود در باغ دارد.

 

همانطور که در بالا هم اشاره شد تنوع موزاییک های مرسوم و  مورد استفاده در باغات، امکان انتخاب آنها براساس نوع ترکیب بندی و طراحی، و همچنین منطبق بر دیگر مصالح مورد استفاده در دیگر نقاط باغ را می دهد.

 

در انتخاب موزاییک باغ، صرفاً به رنگ بندی توجه نداشته باشید،

بلکه با توجه به شکل و ساختار باغ، مساحتی که در آن از موزائیک قرار است استفاده شود، و همچنین منطقه جغرافیایی دست به انتخاب بزنید.